ZABIEGI LASEROWE


LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ

Korzyści:
* Bezinwazyjność
* Wysoka efektywność
* Najnowsza technologia

Problem z naczynkami dotyka w pewnym momencie większości z nas. Przyczyn tak poważnego problemu jest wiele, m. in.: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, spożywanie niektórych leków, szkodliwy wpływ zanieczyszczonego środowiska, niewłaściwa pielęgnacja skóry, przewlekła ekspozycja na słońcu, długotrwałe stosowanie sterydów, uwarunkowania genetyczne.

Do niedawna jedyną stosowaną metodą walki z tym problemem były bolesne procedury chirurgiczne. Ten czas należy już do przeszłości.

Bezinwazyjną i jednocześnie najskuteczniejszą metodą jest obecnie laser. Do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i kończynach dolnych w naszym gabinecie używamy lasera diodowego oraz medycznego systemu IPL - są KOMFORTOWE, całkowicie NIEINWAZYJNE i EFEKTYWNE. Głowica terapeutyczna z aktywnym chłodzeniem kontaktowym pozwala na stosowanie wyższych mocy niż w innych urządzeniach, bez ryzyka oparzenia otaczającej tkanki. Ponadto urządzenie ma wbudowany mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry (Active Dermal Monitoring), z automatycznym przerywaniem impulsu po osiągnięciu niebezpiecznego poziomu. Dzięki temu proces nagrzewania skóry jest w pełni kontrolowany.

Metoda ta jest bezpieczna, nie pozostawia śladów i nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności.

MECHANIZM USUWANIA ZMIAN NACZYNIOWYCH
Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę. Krew "ścina się", powodując zniszczenie chorego naczynia bez uszkodzenia otaczającej tkanki. Zmiana chorobowa zostaje wyeliminowana gdy całe naczynie osiąga temperaturę koagulacji. Spodziewanych efektów należy oczekiwać w okresie od kilku dni do kilku tygodni. Całe przedsięwzięcie nie niesie ryzyka infekcji i powikłań.

Drobne, pojedyńcze naczynia znikają już po jednym zabiegu. W przypadku gdy pod skórą widoczna jest cała siatka naczyń, konieczne bywa wykonanie 2-3 powtórzeń. Zależy to od średnicy, ilości i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

PRZED ZABIEGIEM:
Pacjent odbywa wstępną rozmowę, podczas której lekarz przeprowadza wywiad, przedstawia przeciwwskazania do wykonania zabiegu, przedstawia istotę zabiegu ocenia zmiany do usunięcia, określa ilość powtórzeń w przypadku rozległych zmian naczyniowych, urealnia oczekiwania pacjenta.

W TRAKCIE ZABIEGU:
Na skórę pacjenta zostaje nałożony chłodzący żel, a następnie do określonego miejsca na skórze przykłada się głowice terapeutuczną (LASER diodowy lub IPL - w zależnośći od charakteru zmian naczyniowych). W trakcie impulsu lasera możemy odczuwać lekkie ukłucie bądź pieczenie.

PO ZABIEGU:
W przypadku usunięcia pojedyńczych naczyniek zaczerwienienie może utrzymywać się do następnego dnia. Jeżeli likwidacji poddane zostały naczyńka o dużej średnicy np. na nogach tuż po zabiegu może pojawić się rumień, obrzęk bądź siniak, który powinien zniknąć w ciągu kilkudziesięciu godzin. Po zabiegu zwiększa się wrażliwość skóry, dlatego należy unikać korzystania z sauny, wysiłku fizycznego, masaży oraz kąpieli słonecznych (w tym solarium).

Przeciwwskazania:
* Ciąża
* Zażywanie leków fotouczulających
* Rozrusznik serca, wewnętrzny defibrylator
* Reaccutan zażywany w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy
* Świeżo opalona skóra
* Bliznowce
* Bielactwo
* Łuszczyca
* Przyjmowanie ziół dziurawca lub nagietka (przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
* Laserowe zamykanie naczyń + funkcja fotoodmładzania
oraz likwidacja przebarwień (cała twarz)
Cena:

375 zł
LASEROWA LIKWIDACJA PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia to widoczne gołym okiem plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej zdrowej skóry. Przebarwienia bardzo często powstają przy udziale światła słonecznego i często są nagromadzeniem melaniny - barwnika skóry produkowanego w skutek promieni ultrafioletowych. Mogą pojawić się na czole, policzkach, nosie, dłoniach, dekolcie rzadziej na żuchwie. W skrajnej postaci może dochodzić do przebarwień w postaci pasów w środkowej części twarzy.

Przebarwienia dotyczą 30% kobiet po trzydziestym roku życia i 90% po pięćdziesiątym roku życia.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA PRZEBARWIEŃ:
1. Pod wpływem promieniowania słonecznego dochodzi do samoistnego pojawienia się przebarwień o podłożu hormonalnym:
- ciąża
- okres menopauzy
- stosowanie zastępczej terapii hormonalnej
- inne kuracje hormonalne
2. Choroby wątroby
3. Niedoczynność tarczycy
4. Nadczynność tarczycy
5. Działanie substancji fitotoksycznych lub fotoalergizujących, znajdujących się w lekach, mydłach, kosmetykach

PODZIAŁ PRZEBARWIEŃ:
1. Naskórkowe
- Melasma (ostuda, chloasma)
- Piegi (ephelides)
- Plamy soczewicowate starcze (letingines seniles)
- Przebarwienia pozapalne
2. Skórne: kumulacja melaniny w skórze właściwej
3. Mieszane: cechy przebarwień naskórkowych i skórnych

Podstawową metodą zapobiegania przebarwieniom jest stosowanie zewnętrznych preparatów chroniących przed UVA i UVB i unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Osoby pracujące przy oświetleniu jarzeniowym powinny stosować kremy z filtrami przez cały rok, niezależnie od pory roku.

Osoby ze skłonnością do przebarwień powinny pamiętać o stosowaniu preparatów pielęgnacyjnych, które w swoim składzie powinny zawierać:
* Kwas fitowy
* Kwas kojowy
* Arbutynę
* Retinol (witamina A)
* Kwas azelainowy
* Hydroksykwasy

Za pomocą dostępnego w naszym Centrum medycznego systemu IPL można skutecznie poradzić sobie z plamami pigmentacyjnymi. Osoby poddające się serii zabiegów dostrzegają znaczną poprawę redukcji przebarwień. Procedura ta daje minimalne skutki uboczne, doskonałe rezultaty długofalowe i wysoki poziom satysfakcji Klientów.

Jest to jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień.

Podczas zabiegu skóra naświetlana jest wiązką światła lasera. Następnie światło absorbowane jest przez barwnik, który jest odpowiedzialny za powstawanie przebarwień _ melaninę. Dochodzi do zniszczenia precyzyjnie wyodrębnionych melanocytów położonych w warstwach naskórka i skóry. Zabiegi wykonywane przy pomocy IPL najnowszej generacji nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.
* Laserowa likwidacja przebarwień
Cena:

375 zł
www.gabinetmargaretka.pl
Akceptujemy płatności kartą:

Kosmetyka twarzy Rajcza | Piercing Rajcza | Makijaż Rajcza | Masaż Rajcza | Depilacja Rajcza | Zabiegi laserowe Rajcza
wszelkie prawa zastrzeżone: Gabinet Kosmetyczny Margaretka 2011-2013