MEDYCYNA ESTETYCZNA


Medycyna estetyczna wypracowała rozmaite działania znacznie poprawiające estetykę naszego wizerunku bez konieczności rezygnacji ze zwykłego rytmu życia.

OFEROWANE ZABIEGI:
* Korekcja zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej (BOTOX)
* Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym
* Powiększanie i modelowanie ust
* Peelingi medyczne
* Najskuteczniejsza metoda likwidacji przebarwień - COSMELLAN
* Mezoterapia
* Leczenie nadpotliwości
* Lipoliza iniekcyjna (usuwanie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej - brzuch, talia, uda, drugi podbródek)

Prowadzimy konsultacje z doświadczonym lekarzem w dziedzinie medycyny estetycznej. Proponowane zabiegi umożliwiają korekcję zmarszczek mimicznych, grawitacyjnych oraz związanych z utratą gęstości skóry. W zależności od oczekiwań indywidualnie dobieramy środek podskórnie wstrzykiwany przez lekarza. Cena zabiegu ustalana jest z lekarzem, ponieważ uzależniona jest od ilości podanych jednostek.
* Mezoterapia

* Peeling
Cena:

400 zł do 600 zł

150 zł


BOTOX - ZMARSZCZKI

* Czoło, międzybrwiowe ("lwia bruzda"), "kurze łapki"

* Czoło, "lwia bruzda"

* Czoło

* Międzybrwiowe ("lwia bruzda")

* "Kurze łapki", wokół oczu
1000 zł

800 zł

600 zł

600 zł

400 zł do 600 zł


BOTOX - NADPOTLIWOŚĆ

* Dłonie, pachy
1600 zł


WYPEŁNIACZE

* Zmarszczki nosowo - wargowe

* Zmarszczki wargowo - podbródkowe ("marionetki")

* Zmarszczki międzybrwiowe ("lwia bruzda")

* Powiększanie ust


Inne zabiegi - według oceny lekarza

Konsultacja lekarska (odliczona od ceny zabiegu)
1000 zł

1000 zł

800 zł

1000 zł do 1200 zł
60złBOTOX

Botox jest oczyszczonym białkiem produkowanym przez bakterię Clostridium botulinum. Proteina ta, podana do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego wywołującego skurcz mięśnia. Stosuje się ją w niewielkiej, specjalnie dobranej ilości tak, że działa ona tylko na mięsień, w którym została podana.

Leczenie preparatem botox jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić uciążliwe, głębokie bruzdy między brwiami (tzw. zmarszczka marsowa lub lwia zmarszczka), zmarszczki poziome na czole oraz mimiczne wokół oczu (tzw. kurze łapki).

KIEDY ROZPOCZĄĆ LECZENIE OBJAWÓW STARZENIA SIĘ SKÓRY?
Jak najwcześniej. Osoby, które odpowiednio wcześnie rozpoczynają zabiegi medycyny estetycznej, mogą przez wiele lat cieszyć się naturalnym wyglądem. Po zabiegu z użyciem botoxu przez prawie pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za "kurze łapki" - skóra w tym czasie odpoczywa, więc po ustaniu działaniu botoxu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze prawie pół roku odpoczynku. Zabieg można z powodzeniem powtórzyć po ustapieniu jego efektów.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?
Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu Botox do precyzyjnie określonej części mięśnia mimicznego za pomocą bardzo cienkiej igiełki. Zabieg jest krótkotrwały (ok. 10 min.) i nie wymaga znieczulenia ani wcześniejszych przygotowań.

JAK WYGLĄDA SIĘ BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU?
Poza punktowymi krótkotrwałymi zaczerwienieniami zabieg nie pozostawia na skórze żadnych zmian. Można bezpośrednio po nim wrócić do pracy. Jest to tzw. zabieg lunchowy.


LECZENIE NADPOTLIWOŚCi - BOTOX

Dla wielu osób nadmierna potliwość jest poważnym problemem. Stanowi ograniczenia w kontaktach towarzyskich, pracy zawodowej i życiu osobistym. W USA, Kanadzie, i niektórych krajach europejskich nadpotliwość zaliczana jest tylko do defektów kosmetycznych, podczas gdy w Niemczech, w Szwecji i Szwajcarii nadpotliwość zaliczana jest do chorób.

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Nadmierna potliwość jest następstwem nadaktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych, należących do gruczołów wydzielania zewnętrznego. Gruczoły tego typu są zlokalizowane niemal na całej powierzchni ciała, ale jest ich szczególnie wiele na dłoniowej stronie rąk, na stopach i pod pachami. Wiele czynników może wywoływać prawidłowe wydzielanie potu. Te same czynniki wyzwalają nadmierną potliwość - jedyna różnicą jest ilość potu.

Miejscowa nadmierna potliwość dotyczy stóp, dłoni i w około 30-40% przypadków pach. Rzadziej, nadmierna potliwość obejmuje również twarz. Jeszcze rzadszym zjawiskiem jest nadmierne pocenie się twarzy wywoływane przez gorące lub pikantne potrawy. Toksyna botulinowa jest zalecana w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości pach w przypadku niepowodzenia innych metod terapii. Nadmierna potliwość może również dotyczyć całego ciała. Występuje znacznie rzadziej i zwykle jest następstwem współistniejącej choroby, takiej jak infekcja, cukrzyca lub nadczynność tarczycy. W tym przypaku nadmierna potliwość zazwyczaj zanika pod wpływem leczenia podstawowej choroby.

Nadmierna potliwość jest wyzwalana przez takie czynniki jak:
* Ćwiczenia fizyczne
* Ciepło lub zimno
* Alkohol, kawa lub herbata, palenie, gorące lub pikantne potrawy
* Stres, lęk lub silne emocje
* Niektóre pory dnia

Leczenie nadpotliwości odbywa się przy użyciu Botoxu (toksyny botulinowej).
Toksyna botulinowa jest lekiem w zastrzykach podawanym do skóry. Jest zalecany w leczeniu nadmiernej potliwości, a przez wiele lat był stosowany m. in. w terapii kurczu mięśni oczu, twarzy i szyi. Jest to doskonale oczyszczony preparat białka - toksyny botulinowej typu A - uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum. Kontrolowany wzrost tych bakterii jest możliwy dzięki nowoczesnym metodom hodowli. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje małą objętość (0.1-0.2 ml) roztworu botuliny w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1cm, pokrywając równomiernie okolicę np. obu pach. Niekiedy korzysta się z barwnika, który umożliwia zidentyfikowanie tych miejsc, w których wydzielanie potu jest największe i które powinny być nakłuwane. Sesja leczenia trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, preparat blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

EFEKTY KURACJI
Odpowiedź na leczenie wykazuje indywidualne różnice. W jednym z badań klinicznych, wytwarzanie potu zmniejszyło się o 87% po tygodniu od leczenia. Ponadto, u 95% pacjentów objętość potu zmalała co najmniej o połowę. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem toksyny botulinowej utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej, co następuje średnio po 6-12 miesiącach.


WYPEŁNIACZE

Jednym z najbardziej efektywnych i bezinwazyjnych sposobów zatrzymania młodego wyglądu są zabiegi korekcji zmarszczek stabilizowanym kwasem hialuronowym. W ostatnich latach stabilizowany kwas hialuronowy stał się głównym materiałem implantów stosowanych do korekcji zmarszczek. Substancja ta jest podstawowym składnikiem skóry, który jest naturalną substancją w organizmie.

Dodatkową zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu (tzn. po ok. 9-12 miesiącach) widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez trwałe i aktywne nawodnienie naskórka, poprawę elastyczności i napięcia. Efekt wypełnienia widoczny jest natychmiast po zabiegu. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje w zmarszczkę substancję żelową - kwas hialuronowy, powodujący jej wypełnienie. Podczas jednego zabiegu można całkowicie usunąć zmarszczki nosowo-wargowe, mimiczne oraz linie na czole. Zabiegi botoxu i wypełniaczy nie wymagają specjalnych przygotowań. Można je wykonać w przerwie na lunch. Nie należy jednak zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Najczęściej stosowane zabiegi medycyny estetycznej:
* Botox
* Wypełniacze (kwas hialuronowy)
* Voluma (odmłodzenie owalu twarzy)
* Fotoodmładzanie IPL nowej generacji
* Mezoterapia

Stosowane w/w metody nie tylko likwidują zmarszczki i inne defekty kosmetyczne, ale również pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry dlatego po zaprzestaniu działania preparatów np. botoxu, kwasu hialuronowego skóra wygląda znacznie lepiej niż przed zabiegiem. W celu uzyskania jak najlepszego efektu odmładzającego proponujemy Państwu indywidualnie opracowane programy odmładzające i profilaktyczne. Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 2 tygodnie.


POWIĘKSZANIE UST

To zabieg dla osób, które chcą odzyskać zmysłową barwę i młodzieńczą jędrność ust , podkreślić kontur, skorygować ich asymetrię i wypełnić drobne zmarszczki, a także dla młodych osób, które pragną mieć większe usta. Za sprawą kwasu hialuronowego usta po zabiegu są również stymulowane do poprawy ich nawilżenia i elastyczności. Preparat zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny rezultat. Kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie zawiera żadnych elementów stałych.

Zabieg zaczyna się od wprowadzenia za pomocą strzykawki odpowiedniego preparatu. Miejsce iniekcji zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć. Następnie lekarz masuje delikatnie usta, powodując równomierne rozprowadzenie wypełniacza.


VOLUMA - ZABIEG POZWALAJĄCY NA MODELOWANIE KSZTAŁTU TWARZY I UNOSZENIE PROFILU DAJĄC EFEKT LIFTINGU

VOLUMA CORNEL to nowy implant na bazie kwasu hialuronowego, który poprzez iniekcję zapewnia długotrwałą odbudowę objętości twarzy. Wyniki są natychmiastowe, jednorodne i zapewniają bardzo naturalny wygląd.

VOLUMA jest nowym implantem na bazie kwasu hialuronoweg hialuronowego o unikalnym procesie stabilizacji: matryca 3D kwasu hialuronowego. Procesy te opracowane i opatentowane przez laboratorium CORNEAL pozwalają na optymalne wykorzystanie efektywności wiązań powstających między molekułami sieciującymi (BDDE), a kwasem hialuronowym. Powstająca w ten sposób trójwymiarowa siateczka sprawia, że VOLUMA jest o 50% grubsza niż inne produkty z gamy Surgiderm. Uzyskany żel jest o wiele bardziej spójny i wydajniejszy. Efekt estetyczny jest natychmiastowy i utrzymuję się przez dłuższy czas.

W zależności od sposobu i ilości podanego preparatu uzyskuje się efekt uwydatnienia kości policzkowych. W ciągu kilku minut, dzięki jednemu zastrzykowi VOLUMA CORNEL twarz wygląda młodziej, poprawia się jedrność skóry, staję się ona bardziej napięta, przywrócona zastaje objętość twarzy. Efekt zabiegu można porównać do efektu jaki uzyskuje się po lekkim liftingu chirurgicznym. W przypadku zabiegu VOLUMY efekt ten uzyskujemy jednak bez ryzyka powikłań pooperacyjnych, bez użycia skalpela, bez wielotygodniowych dolegliwości bólowych. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Efektem podania preparatu jest nie tylko poprawa kształtu i owalu twarzy, również wygładzenie zmarszczek, które powstają w wyniku utraty tkanki tłuszczowej na twarzy. VOLUMA - PRZYWRÓCENIE OBJĘTOŚCI TWARZY.

DLACZEGO?
VOLUMA CORNEL to nowy implant na bazie kwasu hialuronowego, który poprzez iniekcję zapewnia długotrwałą odbudowę objętości twarzy Wyniki są natychmiastowe, jednorodne i zapewniające bardzo naturalny wygląd.

GDZIE?
VOLUMA CORNEL zalecany jest do wypełniania policzków, kości policzkowych, skroni i podbródka.

DLA KOGO?
Dla ludzi szczupłych, tych, którzy stracili na wadze i proces ten odbił się na ich twarzy, pacjentów, u których skóra staje się coraz bardziej obwisła oraz ludzi cierpiących na zanik tłuszczu w obrębie twarzy.

ZALETY:
* Oparty jest na kwasie hialuronowym i ulega całkowitemu wchłanianiu, co oznacza, że terapię można powtarzać wedle potrzeb
* Charakteryzuję się doskonałą tolerancją dzięki zastosowaniu kwasu hiarluronowego o czystości farmaceutycznej
* Całkowicie integruje się z tkankami skóry i doskonale dopasowuje się do modelowanych okolic twarzy
* Zapewnia trwałość efektów od 12 do 18 miesięcy
* Wyniki są natychmiastowe i bardzo naturalnie wyglądające
* Poprzez remodeling twarzy można osiągnąć efekt liftingu

Ponadto, VOLUMA odżywia i nawilża skórę, poprawiając napięcie skóry i nadając jej gładkość.


LIPOLIZA - BEZOPERACYJNA REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Jest to doskonała metoda dla osób, którzy chcą się pozbyć nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, a jednocześnie uniknąć chirurgicznego zabiegu - liposukcji. Lipoliza jest nowoczesną procedurą medycyny estetycznej polegającą na wstrzykiwaniu cienką igłą w modelowane okolice ciała samej fosfatydylocholiny lub z dodatkiem kwasu dezoksycholowego i karnityny.

Najlepsze efekty modelowania sylwetki osiągane są u osób z nadmiernym nagromadzeniem tłuszczu, który w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych niemożliwy jest do redukcji. Nie jest to sposób na odchudzanie, tylko na usunięcie miejscowego, nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej.

KTÓRE MIEJSCA MOGĄ BYĆ PODDANE LIPOLIZIE?
Najczęściej wykonywane są zabiegi na okolicę: podbródka, brzucha, ud i pośladków.

ILE RAZY NALEŻY WYKONAĆ ZABIEG?
Wykonuje się od 2 do 4 zabiegów w odstępie 2 tygodni w celu zadawalających efektów. Wskazania co do możliwości wykonania zabiegu określa lekarz.www.gabinetmargaretka.pl
Akceptujemy płatności kartą:

Kosmetyka twarzy Rajcza | Piercing Rajcza | Makijaż Rajcza | Masaż Rajcza | Depilacja Rajcza | Zabiegi laserowe Rajcza
wszelkie prawa zastrzeżone: Gabinet Kosmetyczny Margaretka 2011-2013